Programy i projekty edukacyjne realizowane w "Czwórce" w roku szkolnym 2024/2025.
Koncert Charytatywny - Melodia Nadziei dla Mai
Społeczność Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu zaprasza na Koncert Charytatywny na rzecz Mai Matuszak. Koncert odbędzie się 25 września 2024 r. o godzinie 17.00 w Wałeckim Centrum Kultury. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji i loterii fantowej oraz zakupu naszych wypieków. Dla dzieci czeka mnóstwo atrakcji
Zapraszamy!
Szkolny projekt edukacyjny dla uczniów klas 0-3 „Czwórka otwarta na przyrodę”
Szkolny Projekt Edukacyjny ,,”Czwórka” otwarta na przyrodę” prowadzony jest przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu.
Głównym celem Szkolnego Projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu i opuszczenia klas lekcyjnych, aby mieć kontakt z przyrodą, poznawać świat poprzez działanie i doświadczenia, motywować do nauki oraz poprawić kondycję psychiczną i fizyczną u dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Projekt realizowany jest od 02.09.2024r. do 15.06.2025r.
Warunki uczestnictwa w projekcie:
Zrealizowanie minimum 10 różnych zadań z listy przez każdą z klas biorących udział w projekcie. Sposób realizacji zadań jest całkowicie dowolny i uzależniony od inwencji twórczej dzieci i nauczycieli.
ZADANIA PROJEKTOWE
-
Grzybobranie – wyjazd do lasu i poznanie nazw grzybów jadalnych i trujących, zbieranie grzybów m.in. kurek, podgrzybków i prawdziwków.
-
Wycieczka plenerowa – miejsce, gdzie zajęcia, warsztaty lub zwiedzanie odbywa się na zewnątrz
-
Zajęcia sportowe pod chmurką – np. wyścigi rzędów, gry zespołowe na świeżym powietrzu.
-
Pani Jesień – tworzenie portretu Pani Jesieni z zebranych darów natury, np. kolorowe liście, jarzębin, kasztany na szkolnym patio lub boisku.
-
Pani Wiosna – stworzenie Marzanny na szkolnym patio lub boisku.
-
Wiosenny korowód- udział w marszu przez miasto w pierwszym dniu wiosny z Marzanną, transparentami, kwiatami i kolorowymi ubraniami.
-
Jesienna mandala – zebranie darów natury i stworzenie mandali na szkolnym patio.
-
Kałuże małe i duże – odgadywanie kształtów kałuż, omówienie obiegu wody w przyrodzie, chodzenie w kaloszach po kałużach.
-
Spacer po mojej małej ojczyźnie – zwiedzanie charakterystycznych punktów miasta.
-
Kolorowe karty pracy – odszukiwanie przyrodniczych obiektów i układanie ich na kolorowych kartach pracy.
-
Bezpieczeństwo na drodze – wyjście na ulice miasta i nauka znaków drogowych, przejścia przez jezdnię i rozróżniania drogi dla pieszych od ścieżki rowerowej.
-
Zimowe zabawy – np. lepienie bałwanów ze śniegu, bitwa na kulki śnieżne, robienie „aniołków” na śniegu; omówienie właściwości śniegu i jak powstaje.
-
Senso-ścieżka – ułożenie z darów natury ścieżki i przejście po niej bez butów, dotykanie rękoma wybranych elementów ścieżki.
-
Leśna wędrówka – poznanie gatunków zwierząt zamieszkujących lasy oraz roślin, które można spotkać w lasach (miejsce: „Morzycówka” Wałcz lub „Warsztaty u Jasia i Małgosi w Straduniu k. Trzcianki).
-
Odwiedziny na farmie – poznanie życia zwierząt gospodarskich, karmienie ich, wyrób chleba, przędzenie wełny, garncarstwo lub inne tradycyjne aktywności na wsi (miejsce: Alpajka w Wałczu / Viking Alpaki w Dębołęce lub Farma edukacyjna w Juchowie)
-
Rollercoster pełen uśmiechu – wyjazd do centrum lub parku rozrywki.
-
Poszukiwacze skarbów – podchody i zabawy z mapą.
-
Odkrywcy przyrody – obserwowanie elementów przyrody przez lupy i mikroskopy, zapisywanie obserwacji i wniosków.
-
Przyrodnicze farby – wykorzystanie naturalnych barwników do stworzenia pracy plastycznej.
-
Sprzątanie świata – zorganizowanie sprzątania najbliższej okolicy; rozmowy na temat dbania o środowisko, w tym o segregacji śmieci.
-
Biegowe dyktando – należy udostępnić zdania do przepisania w zeszytach w takiej odległości, aby uczniowie musieli przebiec pewien dystans od tekstu do zeszytu i zapisać z pamięci podany tekst.
-
Matematyka w plenerze – wykonywanie zadań matematycznych na zewnątrz, np. mierzenie skoków w dal, liczenie kamieni uzbieranych na terenie szkoły, wykonywanie matematycznych kart pracy na szkolnym patio.
-
Szkolni ogrodnicy – stworzenie ogródków klasowych lub ogrodu na patio (ogród warzywny i/lub kwiatowy); obserwacja upraw.
-
Spotkanie z ciekawą osobą na świeżym powietrzu – zaproszenie gości i spotkanie na zewnątrz (prezentacja, warsztaty, wywiad itp.) , np. ratownik medyczny, weterynarz, żołnierz, strażak, policjant, sportowiec.
-
Czytanie na trawie – czytanie lektury szkolnej lub recytacja wiersza w plenerze.
-
Miejsce, które warto odwiedzić – spotkanie z ciekawymi ludźmi lub warsztaty w innym budynku niż szkoła; pojawia się element przejścia przez miasto.
-
Ruch to zdrowie – taniec, zumba lub joga dla dzieci na świeżym powietrzu.
-
Życie codzienne – m.in. wyjście do sklepu, na pocztę, do banku.
-
Muzyka na świeżym powietrzu – granie na instrumentach lub śpiewanie piosenek z repertuaru dziecięcego na zewnątrz.
-
Hotel dla zwierząt – stworzenie hoteli dla owadów i zasianie kwiatów miododajnych i/lub karmników dla ptaków i dokarmianie ich.
-
Logiczne myślenie w plenerze – granie w gry planszowe i karciane na świeżym powietrzu.
-
Kącik przyrodniczy – zbieranie darów natury podczas poszczególnych pór roku i stworzenie wystawki z gazetką szkolną w sali lekcyjnej na temat danej pory roku i zebranych darów, np. owoce z sadu, kolorowe liście, bukiety polnych kwiatów itp.
-
ZACHĘCAMY DO POMOCY!!!
Międzynarodowy Dzień Kropki na lekcjach języka angielskiego w klasach 0-3.
Znacie 'the Dot' by Peter Reynolds? Jeśli nie, to już czas abyście poznali, bo 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Co to oznaczało to dla nauczycieli języka angielskiego w naszej szkole? Pomysły na kreatywne i ciekawe zabawy. Sami zobaczcie naszą twórczość w klasach 0-3. M. Piórkowska A. Sobolewska-Gajewska
NOMINACJA DO TYTUŁU WYCHOWAWCY ROKU 2024
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż p. Katarzyna Brożek (wieloletni nauczyciel języka angielskiego w klasach 1-3 oraz edukacji wczesnoszkolnej, a od tego roku szkolnego pełniąca również funkcję wicedyrektora szkoły) została nominowana do konkursu "eduSensus Education Awards" w kategorii WYCHOWAWCA ROKU. Otrzymaliśmy wiadomość, iż komisja konkursowa zakwalifikowała p. Katarzynę do 2. etapu. Drugi etap dzieli się na dwa elementy: wybór komisji konkursowej oraz głosowanie online. Zwracamy się do Państwa z prośbą o oddanie głosu (wypełnienie jest darmowe) na naszą koleżankę i udostępnianie tej wiadomości wśród swoich znajomych, aby też mogli zagłosować na p. Katarzynę. Pani Katarzyna jest autorką wielu innowacji pedagogicznych, pasjonatką nowoczesnych technologii i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Pod jej skrzydłami uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce oraz w konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskich. Pani Katarzyna jest sumienną, twórczą i empatyczną osobą, której na sercu zawsze leży dobro ucznia. Zagłosować można na dwa sposoby: poprzez dostępny na plakacie kod QR lub wchodząć w link: https://www.nowaera.pl/edusensus-awards/wychowawca-roku-glosowanie
Z góry dziękujemy za oddane głosy.
Maja czekamy na Ciebie!
Społeczność Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu to jedna wielka RODZINA, w której zawsze można liczyć na wsparcie i chęć niesienia pomocy. Dzisiaj takiego wsparcia potrzebuje Maja, nasza uczennica, koleżanka i niesamowity "wulkan energii"
Zachęcamy do wsparcia i udostępniania zbiórki. Niech Maja poczuje naszą moc!
Inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025
W dn. 02.09.2024r. odbyły się dwa ważne dla nas wydarzenia. Pierwszym z nich było uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego podczas akademii dla klas 1, 2-4 oraz 5-8. Ponadto uczniowie klas 1 zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. W części artystycznej nie zabrakło śpiewania piosenek, recytowania wierszy i wspaniałych układów tanecznych. Wśród przybyłych gości pojawili się przedstawiciele Urzędu Miasta, Rady Miasta, Proboszcz Parafii św. Antoniego w Wałczu oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Możemy głośno powiedzieć, że Rok Szkolny 2024/2025 uważamy za rozpoczęty.Życzymy dużo edukacyjnych sukcesów i samych szczęśliwych chwil w szkole!
11
Plan lekcji na rok szkolny 2024/2025
Informujemy, że plan lekcji obowiazujacy w roku szkolnym 2024/2025 umieszczony jest w dzienniku elektronicznym Librus.
Rodzice uczniów klas pierwszych dostęp do dziennika elektroncznego otrzymają w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tj. 2 września 2024r.
Obiady w stołówce szkolnej
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu informuje, że zapisy na obiady rozpoczynają się 23 sierpnia 2024r.
Koszt obiadu to 6 zł.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z panią intendentką lub pracownikami sekretariatu (nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych).
Stołówka szkolna czynna będzie od 3 września 2024r.
Zapraszamy!
EGZAMINY POPRAWKOWE
Egzaminy poprawkowe odbędą się w dniu 26 sierpnia 2024 r. o godzinie 9.00.
- historia - sala 29
- fizyka - sala 31
- matematyka - sala 27 i sala 30
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Przyjaciele
Zapraszamy na wakacyjne zajęcia sportowe
Bajkowy Dzień Dziecka
Dn. 18.06. odbył się w naszej szkole "bajkowy dzień dziecka" dla uczniów klas 1-3. Od samego rana czekały na uczniów plakaty ulubionych postaci z bajek. Każdej klasie zostali przydzieleni bohaterowie, tworząc drużyny: Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Pocahontas, Roszpunki, Małej syrenki, Pinokia, Śpiącej Królewny i Kopciuszka. Uczniowie wzięli udział w szkolnych podchodach, gdzie musieli rozwiązać zagadki oraz wykonywać zadania przy każdej stacji. Były to: układanie puzzli XXL, dopasowywanie cytatów do tytułów bajek i projektowanie okładki książki . Nie zabrakło także oglądania bajek. Wśród zadań bajkowego dnia dziecka znalazło się także stworzenie przez każdą klasę haseł dopingujących i plakatów kibica, które zostały wykorzystane podczas bajkowych zawodów sportowych. Każdą klasę reprezentowali, wybrani przez kolegów i wychowawczynie, uczniowie. Wśród konkurencji wyścigów rzędu pojawiły się m.in. szybki bieg, skakanie na skakance, rzut piłeczkami do celu i przechodzenie przez bum bum rurki. Na końcu czekały na uczniów dyplomy dla klasy. To był dzień pełen przygód.
22
Podsumowanie Dnia Pustej Klasy
Podsumowanie Dnia Pustej Klasy
07.06.2024
W tegorocznym Dniu Pustej Klasy udział wzięło 230 tysięcy dzieci i młodzieży z 2000 szkół i przedszkoli. Z naszej szkoły udział wzięli wszyscy uczniowie klas 0-3. W tym dniu nie zabrakło wycieczek bliższych i dalszych, wyjść na miasto, wyjazdów na konkursy, wyjść na ogródki działkowe ROD i przydomowe ogródki oraz lekcji przeprowadzonych na świeżym powietrzu, w tym na szkolnym patio, boisku i placu zabaw. Nasza szkoła z niecierpliwością czeka już na następną edycję tego wyjątkowego dnia, podczas którego mamy okazję uczyć się na zewnątrz oraz obcować z naturą. Za rok Dzień Pustej Klasy będziemy obchodzić w piątek 13 czerwca 2025r.
24
Wycieczka klasy 1c i 2c na farmę do Juchowa #dzienpustejklasy2024
Dn.07.06. klasy 1c oraz 2c czyli klasy "ciekawe świata" przyłączyły się do akcji Dzień Pustej Klasy i wyruszyły na wycieczkę do Juchowa na farmę edukacyjno-ekologiczną, która jest jedną z największych farm w Europie. "Juchowo Farm - gospodarstwo biodynamiczne na Pomorzu Zachodnim - działa w ramach Projektu Wiejskiego Juchowo i produkuje żywność zgodnie z naturą, z poszanowaniem ludzi, zwierząt oraz ziemi." Ponadto organizuje ekologiczne warsztaty dla dzieci i młodzieży... Po przyjeździe zostaliśmy bardzo ciepło powitani przez panie prowadzące. Najpierw odbyliśmy warsztaty "Dobry opiekun zwierząt ". Zbieraliśmy na łące trawy i zioła, aby nakarmić kozy. Potem przywitaliśmy się z kurami i gąskami. Odwiedziliśmy też świnie, owce i króliki. Panie prowadzące opowiadały wiele ciekawych informacji o tych zwierzętach, ich życiu i pielęgnacji. Po wizycie w zagrodach udaliśmy się do pięknej stołówki , gdzie odbyliśmy kolejne zajęcia. Tym razem były to warsztaty "Od ziarenka do chleba". Rozpoznawaliśmy różne rodzaje ziaren, mogliśmy je spróbować. Każdy z uczniów mógł zmielić dowolne ziarna w maszynce. Kolejnym krokiem warsztatów było upieczenie chałek z domieszką cynamonu. Poznaliśmy przepis na bułeczki. Zrobiliśmy piękne warkocze i czekaliśmy aż nasze chałki się upieką. Wyszły pyszne! Oczekując na bułeczki zjedliśmy zdrowe drugie śniadanie i napiliśmy się mleka prosto od krowy. Była to dla większości z nas całkowita nowość. Mieliśmy także czas wolny na łące, gdzie bawiliśmy się w berka i inne gry terenowe. Skorzystaliśmy także z dostępnego na farmie placu zabaw. Pod koniec wycieczki mieszkanki farmy zaprowadziły nas do obory, gdzie zobaczyliśmy z bliska krowy, cielaczki i byki. Mogliśmy pogłaskać młode krówki i karmić je słomą. Dowiedzieliśmy się dużo nowych informacji o tych niezwykłych zwierzętach. Widzieliśmy także maszynę, która pomaga ludziom przy dojeniu tak dużej ilości krów. Wszyscy jesteśmy zgodni, że to miejsce jest wspaniałe, warsztaty wartościowe, a kontakt z naturą bezcenny. Wszystkim podobała się wycieczka do "Juchowo Farm". #dzienpustejklasy2024 #dpk2024 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" Katarzyna Brożek i Anna Zelek-Szostek
83
DZIEŃ PUSTEJ KLASY 1B
W ramach Dnia Pustek Klasy klasa 1b spędziła bardzo miło czas w Wonderland Wałcz & Caf’e Świat zabawy. Był to czas świetnej zabawy i integracji klasy.
28
📚📖 Plan oddawania podręczników 📖📚
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Rozpoczynamy organizację oddawania podręczników w naszej szkole dla klas I – VIII. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i zasadami:
🗓 Terminy dla klas IV – VIII:
Uczniowie będą przychodzić do biblioteki na lekcjach, grupami po 5 osób. Należy przynieść całe komplety podręczników, w tym również podręczniki do języka angielskiego. Pojedyncze podręczniki nie będą przyjmowane.
-12 czerwca(środa): kl. VIII a godz. 8.55., kl. VII a godz. 9.50., kl. VII b godz. 10.55., kl. VII c godz. 11.50., kl. VII d godz. 13.00.
- 13 czerwca(czwartek): kl. VI a godz. 8.55., kl. VI b godz. 9.50., kl. VI c godz. 10.55., kl. V a godz. 11.50., kl. V b godz. 13.00.
- 14 czerwca (piątek): kl. V c godz. 8.55., kl. V d godz. 9.50., kl. IV b godz. 10.55., kl. IV a godz. 11.50.🗓 Terminy dla klas I – III:
Całe klasy przychodzą do biblioteki razem z nauczycielem, również z pełnymi kompletami podręczników, w tym podręcznikami do języka angielskiego.- 17 czerwca (poniedziałek): kl. III a godz. 8.55., kl. III b godz. 9.50., kl. III c godz. 10.55., kl. I b godz. 11.50., kl. IV c godz. 13.00.
- 18 czerwca (wtorek): kl. II a godz. 8.55., kl. II c godz. 9.50., kl. II b godz. 10.55., kl. I c godz. 11.50.
- 19 czerwca (środa): kl. I a godz. 8.55.4 czerwca - ostatni dzień wypożyczania książek.
14 czerwca - ostateczny termin oddania wypożyczonych książek.Prosimy o przestrzeganie harmonogramu oraz przynoszenie kompletnych zestawów książek.
Dziękujemy za współpracę!
Praktyczna lekcja pierwszej pomocy
Dn.29.05. uczniowie klasy 1c uczestniczyli w lekcji z ratownikiem medycznym, podczas której przeszli kurs pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak pomóc osobie poszkodowanej, która np. straciła przytomność lub była uczestnikiem wypadku. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe. Ponadto każdy przećwiczył resuscytację krążeniowo - oddechową na pantomie szkoleniowym RKO z użyciem defibrylatora AED i bez. Nie zabrakło także pozycji bezpiecznej. Bardzo dziękujemy Pani ratownik za praktyczną lekcję pierwszej pomocy.
7
Wyniki konkursu zorganizowanego przez Fresh Gelato Wałcz Ray's Cafe
Z ogromną przyjemnością pragniemy ogłosić, iż klasa 1c wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez lodziarnię Fresh Gelato Wałcz Ray's Café i wygrała w zabawie nagrodę główną. Konkurs skierowany był do przedszkolaków oraz klas szkolnych. Dla zwycięzców została przewidziana nagroda główna, tj. wycieczka na darmowe lody z wybraną posypką lub owocem dla całej klasy. Kreatywnie podeszliśmy do zadania i spełniliśmy warunki konkursu:
"Jako klasa wspólnie przygotowujecie plakat, makietę, grę lub co wam tylko przyjdzie do głowy!
Liczy się kreatywność.
Temat: “ Książka moim przyjacielem”
Musicie zaciekawić innych do przeczytania właśnie waszej lektury!
Nie ma ograniczeń! Forma jest dowolna.
Zależy nam na użyciu minimum 3 form plastycznych.
Termin! Pracę prosimy przynieść do 31 maja..."
Niedługo odwiedzimy organizatorów konkursu i spróbujemy pyszne lody w ulubionych smakach. Dziękujemy Fresh Gelato Wałcz Ray's Café !
Poczytajmy sobie
Zachęcamy do udziału w akcji czytelniczej „Poczytajmy sobie”!
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie akcji „Poczytajmy sobie”, która ma na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I–III szkoły podstawowej. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie odkrywać magiczny świat książek!
Dlaczego warto wziąć udział?
- Wspólne czytanie to doskonała forma spędzania czasu z dzieckiem, która rozwija jego wyobraźnię, umiejętności językowe oraz więź rodzinną.
- Każdy uczestnik, który przeczyta cztery książki i wypełni kartę „Poczytajmy sobie”, otrzyma dyplom oraz słodki upominek!
- Najlepsi z uczestników mają szansę na dodatkowe nagrody – 10 szczęśliwców, których nazwiska zostaną wylosowane, otrzyma książki zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
Jak to działa?
- Każdy rodzic otrzyma list informacyjny z biblioteki szkolnej.
- Chętni uczniowie będą mogli zarejestrować się i otrzymają kartę „Poczytajmy sobie”, na której będą mogli zapisywać tytuły książek przeczytanych wspólnie z rodzicem.
- Po przeczytaniu czterech książek oraz uzupełnieniu karty, uczniowie przynoszą ją do biblioteki.
Terminy:
- Rozpoczęcie akcji: 5 maja
- Zakończenie akcji: 2 czerwca
- Losowanie nagród: 4 czerwca
„Poczytajmy sobie” to część II edycji Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka”.
Zachęcamy do udziału i życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych chwil w świecie książek oraz niezapomnianych przygód!
Do zobaczenia w bibliotece!
Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT
2W czwartek (24.04.) na boisku szkolnym naszej szkoły odbyło się dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT - dla uczniów z klas siódmych i ósmych. Zadaniem uczestników konkursu było bieganie do tekstu z przygotowanym dyktandem, zapamiętanie jego fragmentu, a następnie wracanie do miejsca startowego i zapisywanie go z pamięci. Czynność tę uczniowie wykonywali w czasie 6 minut. Wszystkim uczestnikom poszło wspaniale, jednak najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:I miejsce – Aleksandra Lenczewska z klasy VIIIaII miejsce – Roksana Frątczak z klasy VIIcIII miejsce – Maurycy Olejnik z klasy VIIIbWyróżnienie – Nina Klonowska z klasy VIIcGratulujemy!
Bierzemy udział w akcji Żonkile
Nasza Szkoła po raz kolejny bierze udział w corocznej inicjatywie społeczno-edukacyjnej akcja Żonkile, która organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 82. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim program towarzyszący akcji Żonkile poświęcony jest odwadze i jej różnym obliczom - tej codziennej o utrzymanie się przy życiu, jak i tej podejmowanej w walce, nawet wobec braku perspektyw na ocalenie.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej bibliotece
33W dniu 23 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” zorganizowano wyjątkowe spotkania czytelnicze, których głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.
Tym razem inicjatywę przejęły uczennice klasy VIII a, pod opieką pani Renaty Tomaszek. Dziewczęta wróciły wspomnieniami do czasów, gdy same były uczennicami klas I–III, i wybrały swoje ulubione książki z tamtego okresu. Wraz z panią bibliotekarką odwiedziły młodsze klasy, by przeczytać fragmenty wybranych lektur i podzielić się emocjami, jakie towarzyszyły im podczas pierwszych czytelniczych przygód.
Całe wydarzenie zostało wzbogacone o dekoracje – na szkolnych oknach pojawiły się inspirujące cytaty o książkach i czytaniu, przypominające, jak wielką wartość niesie ze sobą obcowanie z literaturą.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w tę piękną inicjatywę. Mamy nadzieję, że książka będzie dla każdego ucznia nie tylko źródłem wiedzy, ale też przyjacielem na całe życie.
Pisanki na drodze.
Pisanki na drodze. To kolejna akcja uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami policji. Wydarzenie to było apelem o bezpieczną i ostrożną jazdę zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony. W tym roku hasło brzmiało: Kierowco noga z gazu i żyj.
2
10. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy ratować"
I etap 10. Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” został zakończony. Polegał on na stworzeniu przez każdą z klas 1-3 plakatu metodą kolażu pt. "Pierwsza pomoc to dziecinnie proste". Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez p. Katarzynę Brożek, tj. Szkolnego Koordynatora Konkursu, wyłoniła wśród dostarczonych plakatów jeden, który reprezentował naszą Szkołę w Warszawie. Pracę, która spełniała wszystkie kryteria konkursowe i zdobyła serce Jury, była praca wykonana przez klasę 3b, której wychowawcą jest p. Jadwiga Śledziewska-Wierzbicka. W Warszawie komisja konkursowa wybrała najlepsze prace z całej Polski. Prace były kreatywne, piękne, merytoryczne ale i też z uśmiechem. Cudowne. Nasza Szkoła zakwalifikowała się do II etapu konkursu! Wybrany przez Szkolnego Koordynatora Konkursu uczeń klasy 2 wraz z opiekunem wykona zadanie półfinałowe, tj. magazyn o tematyce pierwszej pomocy, w którym muszą zostać zawarte wszystkie kryteria konkursowe. Na przygotowanie czasopisma mamy czas do 15.05. Efekty pracy będzie można podziwiać na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że wykonana praca konkursowa zaprowadzi nas do III etapu (finału), który odbędzie się w Warszawie i będzie miał formę gry miejskiej. Do finału zostanie wybrana 4-osobowa drużyna, która zmierzy się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi związanymi z pierwszą pomocą. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że w I etapie 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr" wzięło udział 49 uczniów naszej Szkoły. Do II etapu zakwalifikowało się aż 7 uczestników konkursu.
Lista półfinalistów:
- Wojciech Piórkowski, kl. 3a
- Jan Pakuła, kl. 2a
- Taisiia Ivaniuk, kl. 3c
- Ruslan Czyżyk, kl. 3b
- Nicodem Presler, kl. 1c
- Wiktor Szewczyk, kl. 1c
- Michał Kwiatkowski, kl. 1a
Serdecznie gratuluję Zwycięzcom I etapu oraz wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez Puchacza Piotra.
II eatp odbędzie się 9 maja 2025 roku w naszej Szkole. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
Szkolny Koordynator Konkursu
Mały Konkurs Recytatorski w Mirosławcu
Uczniowie naszej szkoły:
Jagoda Szczepaniak z kl. 4c
Natalia Bartosik z kl. 5b
Hanna Łuczak z kl. 5c
Jan Kowalczyk z kl. 6a
Martyna Płowaś z kl. 8b
z niebywałym talentem, wrażliwością i piękną dykcją zaprezentowali interpretacje utworów w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 10 kwietnia w Mirosławcu.
Jesteśmy dumni, gdyż Jagoda Szczepaniak uzyskała tytuł laureata, a Martyna Płowaś została wyróżniona przez jury.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za Jagodę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Gratulujemy opiekunom przygotowującym uczniów!
To był dzień pełen wrażeń!
293 kwitetnia uczniowie klas 4a i 5c wysłuchali koncertu w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz zgłębiali wiedzę na temat wody we wszechświecie, przemierzając ścieżki Edukatorium. Były emocje, doświadczenia, eksperymenty, quizy i dużo zabawy! Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi!
Dziękujemy wychowawcom p. Monice Sadkowskiej i p. Adamowi Czaszyńskiemu oraz opiekunom p. Elżbiecie Nogaj, p. Marcie Radwan i p. Beacie Poćwiardowskiej.
Losowanie nagród w Klubie Supermocy!
28Nadszedł TEN wyjątkowy moment! Dzisiaj odbyło się losowanie nagród książkowych dla uczestników konkursu "Klub Supermocy", którzy wykonali wszystkie zadania i zdobyli poziom KSIĄŻKOWEGO SUPERBOHATERA!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Niezależnie od wyników losowania, każdy z Was jest prawdziwym bohaterem literatury! Mamy nadzieję, że zdobyte supermoce czytelnicze zostaną z Wami na długo, a świat książek będzie nieustannie dostarczał Wam przygód i inspiracji!
Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I-III. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i kreatywność! Zachęcamy również do obejrzenia wspaniałych, zaprojektowanych przez uczestników okładek książek! Można je oglądać na tablicy naprzeciwko biblioteki.
Nauczyciele biblioteki: Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Spotkanie Szkolnego Koła WWF
W dn. 27.03. odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Koła WWF. Uczestnicy spotkania zawiesili konkursowe karmniki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Na terenie szkoły można znaleźć także karmniki zrobione przez naszych uczniów. Dzisiaj wykorzystaliśmy pierwszą część nagród pozyskanych z programu Planeta Energii, którą otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego konkursu. Z niecierpliwością czekamy na podwyższone grządki przy pomocy , których stworzymy szkolny ogórdek. Nasiona, bomby kwietne i narzędzia ogrodnicze już są w gotowości.... tak, jak i my. Dzięki naszym akcjom przyczyniamy się do ochrony środowiska i wdrażamy działania proekologiczne. Dbamy o najbliższą okolicę. W końcu nasi Uczniowie to Przyjaciele Przyrody!
9
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu był dniem bardzo kolorowym i radosnym. Uczniowie klas 0-3 udali się na wesoły korowód ze szkoły na Mosir w Wałczu. Wykonali również piękne Marzanny w konkursie plastycznym, które zdobiły nasz korowód.
46
Tydzień wiosenny w SP4
21.03. Był dniem bez plecaka i dniem zielonym. Uczniowie mieli wiele pomysłów, aby urozmaicić ten wiosenny dzień. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy.
31
Powitaliśmy wiosnę konkursem czytelniczym!
20Pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy w wyjątkowy sposób – poprzez konkurs czytelniczy poświęcony wiośnie! Uczniowie mieli okazję losować pytania, poszukiwać odpowiedzi w książkach i encyklopediach, a następnie prezentować swoje odkrycia. To była wspaniała okazja do rozwijania umiejętności czytelniczych i zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata.
Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę – to prawdziwa kraina wiedzy, zabawy i niezapomnianych przygód! Zapraszamy do odwiedzin i wspólnego odkrywania świata literatury.
Podsumowanie akcji czytelniczej "Luty z Cukierkiem"
W tym roku szkolnym Uczniowie klasy 2c dołączyli do akcji "Luty z Cukierkiem". Była to akcja promująca czytelnictwo. Uczniowie wysłuchali dalszych przygód kota Cukierka oraz jego właścicieli. Cukierka poznali w lekturze pt. "Cukierku, Ty łobuzie". Wykonali ciekawe prace plastyczne, tworząc niezwykłe koty, stworzyli szczegółowy opis kota i gry planszowe oraz nauczyli się części ciała kota w języku angielskim. Dzięki pomysłowości nauczycieli, p. Marii Jaremba i p. Katarzyny Brożek oraz zaangażowaniu uczniów, nasza Szkoła otrzymała certyfikat.
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 20.03. był dniem kolorowym. W tym dniu eksponowaliśmy również kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. .
12
20 marca Międzynarodowy Dzień Szczęścia
Uczniowe klasy 4a i 4b celebrowali Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Zabawy i uśmiechu było co nie miara! A Wy jak spędziliście dzisiejszy dzień?
Konkurs matematyczny "Kangur"
19Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
Konkurs Kangur Matematyczny to jedno z największych i najpopularniejszych wydarzeń matematycznych na świecie. Odbywa się corocznie w wielu krajach, w tym w Polsce, i gromadzi uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Uczestnicy rozwiązują zestaw zadań o różnym stopniu trudności, które rozwijają logiczne myślenie i kreatywność w matematyce.Dziś w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu, w której uczniowie zmierzyli się z wymagającymi, ale także inspirującymi zadaniami. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i pasją do matematyki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za kilka tygodni, a najlepsi uczniowie otrzymają nagrody i wyróżnienia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 19.03. był dniem w piżamie. Uczniowie mogli poczuć się swobodnie i bez skrępowania chodzić przebrani po szkole :).
10