Dn. 09.05.24r. odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr". Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów klas 1-2. Nasi szkolni Mistrzowie zmierzyli się z matematycznymi zadaniami, które były na bardzo wysokim poziomie. Trzymamy kciuki za naszych laureatów, liczymy na finał w Warszawie.
Aktualności
II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
- 3
Laura w Finale XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen"
Uczennica klasy 6b, Laura Lisowska została finalistką etapu wojewódzkiego XII edycji Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen" dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego i powiatu wałeckiego organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckigo, oddział w Poznaniu oraz Bibliotekę Filologiczną Novum UAM. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się już wkrótce w Poznaniu.Wielkie podziękowania i gratulacje kierujemy również do Martyny Wolańczyk z klasy 6b, która także wzięła udział w konkursie i zaprezentowała piękną interpretację niemieckiej poezji.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROGRAMISTYCZNY
dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat
Gigathon- największy Ogólnopolski Konkurs Programistyczny - otwiera swoje drzwi dla młodych geniuszy!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Gigathonie! To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody, których głównym sponsorem została firma Komputronik.
Co jest do wygrania?
🎮 Konsola Microsoft Xbox Series X
📱 telefony, tablety, akcesoria marki Samsung,
🎓 obozy i kursy programistyczne
📖 pakiety książek ufundowane przez wydawnictwa HarperCollins i Helion
Kto może wziąć udział?
👉 Kategoria 7-9 lat (Minecraft)
👉 Kategoria 10-12 lat (Scratch)
👉 Kategoria 13-15 lat (Python, C#, C+ +)
👉 Kategoria 16-18 lat (Python, C#, C+ +)
Jakie są etapy konkursu?
Zapisy właśnie wystartowały i trwają aż do końca I etapu, który odbywa się od 6 do 26 maja.
Kolejne dwa etapy odbędą się po wakacjach.
Finał, który ma charakter stacjonarny zaplanowany jest na koniec listopada 2024 roku w Warszawie.
W tym roku konkurs został rozszerzony również o rywalizację międzyszkolną Gigathon School Challenge, gdzie każdy zapisany uczestnik zdobywa punkty dla naszej szkoły!
Więcej szczegółów i formularz zapisowy znajdziecie pod linkiem: http://info.gigathon.pl/edu
Zapisz się już dziś! Nie czekaj.
Nasi Uczniowie w Koszalinie
Małgosia Pawlak oraz Kacper Kaczmarczyk - uczestnicy dzisiejszego Finału Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej w Koszalinie.
Kochani, trzymamy za Was mocno kciuki! Powodzenia!
Klub Pożeraczy Książek
Niech zatrzęsie się książkowymi półkami, bo mamy zwycięzców!
Serdecznie gratulujemy Franciszkowi Andrysowi i Hubertowi Butkiewiczowi z klasy I a za zdobycie tytułu Mistrzów Pożeraczy Książek! Ich niezwykłe zainteresowanie czytaniem i pasja do literatury sprawiły, że wybili się ponad wszystkich w konkursie Pożeraczy Książek, promując czytelnictwo i rozwijając swoje umiejętności czytelnicze!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej niesamowitej przygodzie literackiej! Niech ta wygrana będzie inspiracją dla wszystkich, by zagłębiać się w świat książek z jeszcze większą pasją i zapałem! Akcja Klub Pożeraczy Książek jest jednym z działań w ramach Ogólnopolskiego Programu Bibliotek Szkolnych "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka".
Nauczyciele biblioteki
Klasa 1c aktywnie spędza czas wolny na świeżym powietrzu
- 50
Klasa 1c chciałaby zachęcić wszystkie dzieci i młodzież do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna ma wiele zalet, dlatego warto odłożyć smartfony, wyłączyć komputery i wyjść z pokoju. Dlaczego warto spędzać czas na świeżym powietrzu?
1. Ruch wśród zieleni poprawia nasze samopoczucie.
2. Poprawia się nasza kondycja i usprawnia metabolizm.
3. Spędzanie czasu wolnego z rodziną wzmacnia nasze relacje rodzinne.
4. Dostarczamy organizmowi większej ilości tlenu, co przyczynia się do zwiększenia koncentracji, ale i poprawia pracę serca.
5. Dzięki takiej aktywności możemy się zrelaksować i odstresować.
6. Nie dajemy szansy rozwijania się niektórych chorób cywilizacyjnych, w tym uzależnieniom (np. od smartfona/internetu) czy otyłości.
7. Ponadto gry i zabawy na dworze wzmacniają motorykę dużą i stymulują rozwój mózgu u dzieci.
Nasza klasa usportowiona spędziła długi weekend majowy na sportowo. Dla naszych uczniów aktywność fizyczna i zabawy na świeżym powietrzu są bardzo ważnym aspektem życia. Jesteśmy aktywni w szkole, ale i w czasie wolnym po lekcjach. Nie zamykajcie się w czterech ścianach, tylko wyjdźcie na zewnątrz i bawcie się tak wspaniale, jak my!
Dzień Ziemi - Dzień czystego powietrza
- 15
W ramach tegorocznego Dnia Ziemi klasy III brały udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych pod hasłem „Co wiem o powietrzu?”. Uczestnicy poznali właściwości powietrza i jego składniki. Sprawdzili również czy w czasie spalania powstają pyły zanieczyszczające powietrze. Mogli zobaczyć je w powiększeniu. Wszystkie przygotowane doświadczenia wykonywali samodzielnie, czemu towarzyszyły wielkie emocje.
XII Gminny Konkurs Języka Angielskiego w SP4 Wałcz
Dzisiaj (25 kwietnia 2024) w naszej szkole odbyła się 12ta edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Uczestniczyło w nim blisko 20 uczniów (SP1 Wałcz, SP4 Wałcz, SP5 Wałcz, SP Różewo, SP Szwecja). Konkurs składał się z 2 etapów - pisemnego testu oraz etapu ustnego dla najlepszej dziesiątki uczestników.
Najlepszymi okazali się:
1. Jan Antoniak (SP1 Wałcz) 44 punkty na 50 możliwych;
2. Aleksander Kuś (SP5 Wałcz);
3. Jakub Bobelak (SP Szwecja);
Cała najlepsza trójka uczniów uczęszcza do klas ósmych w swoich szkołach, natomiast najlepszy wśród klas siódmych okazał się Jerzy Domińczak (Generalna klasyfikacja - 4 miejsce; SP5 Wałcz), a tuż za nim reprezentanci gospodarzy (SP4 Wałcz) - Bartosz Małecki (6 miejsce - klasa 7c) oraz Marcin Białecki (7 miejsce - klasa 7a). Oczekiwanie na rezultaty umilił uczniom występ wokalny naszej uczennicy Mai Matuszak oraz poczęstunek zorganizowany przez Dyrekcję SP4.
Konkurs był świetną okazją do zdrowej rywalizacji rówieśniczej oraz konfrontacji z własnymi słabościami.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu (opiekunom za przygotowanie; dyrekcji SP4, wydawnictwu Macmillan - za nagrody) oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom. Do następnej edycji!
Michał Staszewski, organizator konkursu:)
I miejsce naszych siatkarek
Jesteśmy Mistrzami Województwa!
Mamy to!!!
Jesteśmy Mistrzami Województwa w Igrzyskach Dzieci Szkół Podstawowych w Siatkówce Czwórek Dziewcząt!
Po pełnym dramaturgii meczu pokonaliśmy w finałowym meczu zespół ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie. Wynik 2:1 nie oddaje w pełni towarzyszących nam emocjii, 1 set wysoko przegrany, 2- równie wysoko wygrany. Gdy zaczął się ti-break, przeciwnik miał 3 piłki meczowe, ale nasze dziewczęta wytrzymały napięcie i ostatecznie wygrały 20:18. - Co to była za walka!
Mistrzowska drużyna: Roksana Frątczak, Lena Gręda, Julia Kacprzak, Julia Harcewiat, Wiktoria Kozielska, Lena Ledzianowska. Lena Ciszewska, Oktawia Mula. Maja Strychowska, Zuzanna Załucka.
Trenerzy: Agnieszka Szczerbo-Niefiedowicz i Michał Porębiak.
Gratulujemy zwycięztwa!
Jesteśmy z Was dumni!
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
W dniu 21.04.2024 uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii czwórek o Puchar Małgorzaty Glinki w Szczecinie. W turnieju uczestniczyło 21 zespołów. UKS Voley Wałcz reprezentowały 2 zespoły, Wałcz 1: Roksana Frątczak, Julia Kacprzak, Julia Harcewiat, Lena Gręda, Wiktoria Kozielska zajął III miejsce, Wałcz II (5 klasa) Lena Ledzianowska, Lena Ciszewska, Maja Strychowska, Oktawia Mula, Zofia Pilip - bardzo dobre XII miejsce. Trener: Agnieszka Niefiedowicz. Gratulujemy!
Przedstawienie w języku angielskim pt. "Puss in boots" w wykonaniu uczniów klasy 1c
- 23
W dn. 25.04.24r. klasa 1c przygotowała w ramach Kreatywnego Klubu Języka Angielskiego przedstawienie w języku angielskim pt. "Puss in boots". Uczniowie bardzo starali się, aby spektakl wypadł, jak najlepiej. Włożyli w to bardzo dużo pracy. Oprócz świetnej gry aktorskiej i kwestii w języku angielskim, uczniowie mogli pochwalić się bajecznymi strojami. Występ został nagrodzony gromkimi brawami przez uczniów klasy 1a, 1b, oddział "0", obecnych nauczycieli, rodziców oraz szanowną Dyrekcję.
Jako wychowawczyni, pragnę jeszcze raz gorąco pogratulować występu. Jestem bardzo dumna ze swoich aktorów.
"Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka"
- 12
📚🎉 Dzisiaj mieliśmy niezwykłe święto w naszej szkolnej bibliotece! 🎉📚
Z dumą ogłaszamy zakończenie naszej loterii w ramach programu "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka". Dziękujemy Wam wszystkim za udział i zaangażowanie! 😊
To był niesamowity dzień pełen radości i entuzjazmu, kiedy odwiedziło nas wielu uczniów, a aż 69 z Was zdecydowało się na wypożyczenie książek! 💪📖 Wasza pasja do czytania jest inspirująca!
Ale to nie koniec niespodzianek! 🎁 Dwaj pierwsi szczęśliwcy, którzy sięgnęli po swoje ulubione lektury, otrzymali fantastyczne nagrody rzeczowe! Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że Wasze nagrody dodadzą koloru Waszym czytelniczym przygodom! 🌟
Nie zapominajcie, że czytanie to nie tylko przyjemność, to także ogromna dawka wiedzy, inspiracji i emocji! 🌈📚 Dziękujemy, że jesteście częścią naszej bibliotecznej społeczności! ❤️
Pamiętajcie, że każdy dzień jest dobry na przygodę z książką! 🚀 Niech czytanie stanie się Waszym codziennym nawykiem, a Wasze wyobraźnie rozkwitnie jak najpiękniejszy ogród literatury! 💐
Do zobaczenia w bibliotece, drodzy czytelnicy! 📚✨
KOŁO PLASTYCZNE
Klas II i III
Sztuka jest po to, aby wyzwolić w nas, uruchomić pokłady przeżyć, które spowodują tęsknotę za pięknem człowieczym. – Ks. Mieczysław Maliński
Mali artyści z klas II i III cyklicznie w każdy wtorek spotykają się na zajęciach plastycznych, by rozwijać swoje pasje pod okiem Pani Beaty Podkowy. Tym razem wykorzystali folię aluminiową, plastelinę i farby akrylowe. Radość z tworzenia była ogromna, a efekt działań plastycznych okazał się zaskakujący.
Biblioteka szkolna zaprasza
📚🎉🍭 Witajcie czytelnicy! 🍭🎉📚23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!
Aby uczcić tę wyjątkową okazję, zapraszamy Was wszystkich do udziału w naszej Loterii Książek w bibliotece szkolnej!
Co Was czeka? Możliwość wymiany swoich kart losowania na przepiękne książki do przeczytania z wybranej kategorii! 🎁 Ale to nie wszystko! Pierwsze dziesięć osób, które wezmą udział, otrzyma dodatkowe słodkie niespodzianki! 🍭
Przyjdźcie, bawcie się i cieszcie z nami! Niech Światowy Dzień Książki będzie dla Was pełen przygód literackich i wspaniałych spotkań! 📚✨
Zapraszamy serdecznie do udziału i wspólnego świętowania! 🎈🥳
23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- 14
Wisława Szymborska powiedziała, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”. My się bawimy, a Wy?
Z okazji Światowego Dnia Książki chcemy Wam pokazać, jak zainspirowały nas przeczytane książki do stworzenia własnych opowieści!
Monika Sadkowska
Wielki sukces Walecznej Czwórki!
- 30
Waleczna Czwórka to drużyna piłkarska chłopców, która powstała kilka miesięcy temu z inicjatywy rodziców z zaangażowaniem rozwijających pasje swoich dzieci. Zawodnicy wchodzący w skład drużyny to:
1. Kowalczyk Maciej
2. Kowalski Antoni
3. Piaskowy Maciej
4. Piórkowski Wojciech
5. Rutkowski Oliwier
6. Sadkowski Ryszard
7. Zabel Kacper
8. Pacholczak Franciszek
9. Rychwiński Ksawery
10. Jaworek Antoni
11. Julek GolaPo raz pierwszy wzięliśmy udział w rozgrywkach Pucharu Tymbarku w kategorii U-10. Dzisiaj świętujemy swój wielki sukces! W powiatowych zmaganiach drużyn piłkarskich zorganizowanych na euroboisku w Wałczu zmierzyliśmy się z zawodnikami ze: SP w Człopie, SP w Mirosławcu, SP w Tucznie, SP w Karsiborze i SP nr 5 w Wałczu. Wszystkie mecze zakończyliśmy zwycięstwami! Przed nami rozgrywki wojewódzkie w Szczecinku! Trzymajcie kciuki za nasze marzenia! Czy uda nam się zagrać na Narodowym?
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę trenerów: Pana Pawła Kowalskiego, Pana Marcina Piaskowego i Pana Jakuba Jaworka.
Sukces drużyny to przede wszystkim zaangażowanie wszystkich rodziców naszych zawodników, na których można polegać jak na Zawiszy! Jesteście niezastąpieni!
Pieczę nad organizacją przedsięwzięcia sprawowali: Pani Katarzyna Kowalczyk, Pani Monika Sadkowska i Pan Radosław Chiliński.
Dziękujemy również Pani Magdzie Klimaszewskiej, która zaprojektowała nasze logo!
SUKCES NASZYCH CHŁOPCÓW
W dniu 18 kwietnia bieżącego roku w Połczynie - Zdrój wywalczyliśmy brązowy medal w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców w Kategorii Czwórek (6 klasa). Jesteśmy trzecią szkołą w województwie zachodniopomorskim! W naszej drużynie dzielnie walczyli: Stanisław Gaczyński, Jan Porębiak, Hubert Baranowski, Gracjan Sieńczak, Wojciech Wójtowicz, Aleks Kaczmarek, Michał Filka, Cezary Lebiedź, Adam Enskajt, Jakub Kaźmierczak. Brawo!
Jesteśmy z Was dumni!
XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego
W dniu 25 kwietnia odbędzie się w naszej szkole już XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Będziemy gościć uczniów z pięciu szkół z powiatu wałeckiego. Oprócz reprezentantów placówek miejskich, zobaczymy się również z uczestnikami ze szkół z Dębołęki, Różewa oraz Szwecji. Konkurs odbędzie się w ramach dwuetapowej rywalizacji - pisemnej oraz ustnej.
Zmagania objął patronatem Burmistrz Miasta Wałcza - Maciej Żebrowski.
Cheerleaders górą!
Wielkie brawa za udział w Miejskim Przeglądzie Piosenki i Zespołów Tanecznych "Cheerleaders" z okazji obchodów 721 urodzin miasta Wałcz.
Zabawka z gwoździ – Zrób to sam – Kącik majsterkowicza
Choć gwoździe nie są najlepszym pomysłem na zabawkę dla dzieci i młodzieży, nawet z nich można wykonać zabawkę relaksacyjną. Podczas zajęć kącika majsterkowicza postanowiliśmy wykonać Pin Art Board z gwoździ, płyty HDF, pleksi, kilku gwintowanych prętów i nakrętek. Jak z tym zadaniem poradzili sobie mali majsterkowicze możecie przekonać się na załączonych zdjęciach.
Spotkania z wychowawcami przyszłych klas 1.
Powodzenia!
II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
W dn. 09.05. odbył się w naszej Szkole II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. Półfinaliści zmierzyli się z nowymi zadaniami Puchacza Piotra. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, aby dostali się do III etapu. Wyniki poznamy już 26.05.
1
Lekcja informatyki z długopisami 3D!
W naszej szkole informatyka to nie tylko komputery i klawiatury! Podczas jednej z ostatnich lekcji uczniowie mieli okazję pracować z nowoczesnymi długopisami 3D, które pozwalają przenieść projekty z ekranu do rzeczywistości. Tematem zajęć było projektowanie przestrzenne i kreatywne myślenie – uczniowie tworzyli m.in. trójwymiarowe modele, geometryczne figury oraz proste konstrukcje techniczne.
Długopisy 3D okazały się nie tylko narzędziem świetnej zabawy, ale też sposobem na rozwijanie wyobraźni przestrzennej, precyzji i cierpliwości. Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem – uczniowie szybko opanowali podstawy obsługi urządzeń i z zaangażowaniem realizowali swoje pomysły.
To kolejny krok w stronę nowoczesnej, angażującej edukacji, która łączy wiedzę z praktyką i technologią przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D!
2
Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja w informatycznym ujęciu
Podczas lekcji informatyki uczniowie realizowali projekt edukacyjny, którego celem było stworzenie infografik, plakatów oraz prezentacji multimedialnych na temat uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie wykorzystywali nowoczesne narzędzia cyfrowe, takie jak Canva, Gimp, PowerPoint czy Google Slides, aby w atrakcyjny sposób przedstawić najważniejsze informacje o tym ważnym wydarzeniu historycznym. Praca nad projektami rozwijała umiejętności selekcji i przetwarzania informacji, projektowania graficznego oraz prezentacji treści.
Tydzień Sportu 2025
Poczytajmy sobie
Zachęcamy do udziału w akcji czytelniczej „Poczytajmy sobie”!
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie akcji „Poczytajmy sobie”, która ma na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I–III szkoły podstawowej. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie odkrywać magiczny świat książek!
Dlaczego warto wziąć udział?
- Wspólne czytanie to doskonała forma spędzania czasu z dzieckiem, która rozwija jego wyobraźnię, umiejętności językowe oraz więź rodzinną.
- Każdy uczestnik, który przeczyta cztery książki i wypełni kartę „Poczytajmy sobie”, otrzyma dyplom oraz słodki upominek!
- Najlepsi z uczestników mają szansę na dodatkowe nagrody – 10 szczęśliwców, których nazwiska zostaną wylosowane, otrzyma książki zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
Jak to działa?
- Każdy rodzic otrzyma list informacyjny z biblioteki szkolnej.
- Chętni uczniowie będą mogli zarejestrować się i otrzymają kartę „Poczytajmy sobie”, na której będą mogli zapisywać tytuły książek przeczytanych wspólnie z rodzicem.
- Po przeczytaniu czterech książek oraz uzupełnieniu karty, uczniowie przynoszą ją do biblioteki.
Terminy:
- Rozpoczęcie akcji: 5 maja
- Zakończenie akcji: 2 czerwca
- Losowanie nagród: 4 czerwca
„Poczytajmy sobie” to część II edycji Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka”.
Zachęcamy do udziału i życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych chwil w świecie książek oraz niezapomnianych przygód!
Do zobaczenia w bibliotece!
Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT
2W czwartek (24.04.) na boisku szkolnym naszej szkoły odbyło się dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT - dla uczniów z klas siódmych i ósmych. Zadaniem uczestników konkursu było bieganie do tekstu z przygotowanym dyktandem, zapamiętanie jego fragmentu, a następnie wracanie do miejsca startowego i zapisywanie go z pamięci. Czynność tę uczniowie wykonywali w czasie 6 minut. Wszystkim uczestnikom poszło wspaniale, jednak najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:I miejsce – Aleksandra Lenczewska z klasy VIIIaII miejsce – Roksana Frątczak z klasy VIIcIII miejsce – Maurycy Olejnik z klasy VIIIbWyróżnienie – Nina Klonowska z klasy VIIcGratulujemy!
Bierzemy udział w akcji Żonkile
Nasza Szkoła po raz kolejny bierze udział w corocznej inicjatywie społeczno-edukacyjnej akcja Żonkile, która organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 82. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim program towarzyszący akcji Żonkile poświęcony jest odwadze i jej różnym obliczom - tej codziennej o utrzymanie się przy życiu, jak i tej podejmowanej w walce, nawet wobec braku perspektyw na ocalenie.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej bibliotece
33W dniu 23 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” zorganizowano wyjątkowe spotkania czytelnicze, których głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.
Tym razem inicjatywę przejęły uczennice klasy VIII a, pod opieką pani Renaty Tomaszek. Dziewczęta wróciły wspomnieniami do czasów, gdy same były uczennicami klas I–III, i wybrały swoje ulubione książki z tamtego okresu. Wraz z panią bibliotekarką odwiedziły młodsze klasy, by przeczytać fragmenty wybranych lektur i podzielić się emocjami, jakie towarzyszyły im podczas pierwszych czytelniczych przygód.
Całe wydarzenie zostało wzbogacone o dekoracje – na szkolnych oknach pojawiły się inspirujące cytaty o książkach i czytaniu, przypominające, jak wielką wartość niesie ze sobą obcowanie z literaturą.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w tę piękną inicjatywę. Mamy nadzieję, że książka będzie dla każdego ucznia nie tylko źródłem wiedzy, ale też przyjacielem na całe życie.
Happy Easter!
Pisanki na drodze.
Pisanki na drodze. To kolejna akcja uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami policji. Wydarzenie to było apelem o bezpieczną i ostrożną jazdę zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony. W tym roku hasło brzmiało: Kierowco noga z gazu i żyj.
2
10. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy ratować"
I etap 10. Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” został zakończony. Polegał on na stworzeniu przez każdą z klas 1-3 plakatu metodą kolażu pt. "Pierwsza pomoc to dziecinnie proste". Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez p. Katarzynę Brożek, tj. Szkolnego Koordynatora Konkursu, wyłoniła wśród dostarczonych plakatów jeden, który reprezentował naszą Szkołę w Warszawie. Pracę, która spełniała wszystkie kryteria konkursowe i zdobyła serce Jury, była praca wykonana przez klasę 3b, której wychowawcą jest p. Jadwiga Śledziewska-Wierzbicka. W Warszawie komisja konkursowa wybrała najlepsze prace z całej Polski. Prace były kreatywne, piękne, merytoryczne ale i też z uśmiechem. Cudowne. Nasza Szkoła zakwalifikowała się do II etapu konkursu! Wybrany przez Szkolnego Koordynatora Konkursu uczeń klasy 2 wraz z opiekunem wykona zadanie półfinałowe, tj. magazyn o tematyce pierwszej pomocy, w którym muszą zostać zawarte wszystkie kryteria konkursowe. Na przygotowanie czasopisma mamy czas do 15.05. Efekty pracy będzie można podziwiać na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że wykonana praca konkursowa zaprowadzi nas do III etapu (finału), który odbędzie się w Warszawie i będzie miał formę gry miejskiej. Do finału zostanie wybrana 4-osobowa drużyna, która zmierzy się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi związanymi z pierwszą pomocą. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że w I etapie 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr" wzięło udział 49 uczniów naszej Szkoły. Do II etapu zakwalifikowało się aż 7 uczestników konkursu.
Lista półfinalistów:
- Wojciech Piórkowski, kl. 3a
- Jan Pakuła, kl. 2a
- Taisiia Ivaniuk, kl. 3c
- Ruslan Czyżyk, kl. 3b
- Nicodem Presler, kl. 1c
- Wiktor Szewczyk, kl. 1c
- Michał Kwiatkowski, kl. 1a
Serdecznie gratuluję Zwycięzcom I etapu oraz wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez Puchacza Piotra.
II eatp odbędzie się 9 maja 2025 roku w naszej Szkole. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
Szkolny Koordynator Konkursu
Mały Konkurs Recytatorski w Mirosławcu
Uczniowie naszej szkoły:
Jagoda Szczepaniak z kl. 4c
Natalia Bartosik z kl. 5b
Hanna Łuczak z kl. 5c
Jan Kowalczyk z kl. 6a
Martyna Płowaś z kl. 8b
z niebywałym talentem, wrażliwością i piękną dykcją zaprezentowali interpretacje utworów w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 10 kwietnia w Mirosławcu.
Jesteśmy dumni, gdyż Jagoda Szczepaniak uzyskała tytuł laureata, a Martyna Płowaś została wyróżniona przez jury.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za Jagodę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Gratulujemy opiekunom przygotowującym uczniów!
To był dzień pełen wrażeń!
293 kwitetnia uczniowie klas 4a i 5c wysłuchali koncertu w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz zgłębiali wiedzę na temat wody we wszechświecie, przemierzając ścieżki Edukatorium. Były emocje, doświadczenia, eksperymenty, quizy i dużo zabawy! Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi!
Dziękujemy wychowawcom p. Monice Sadkowskiej i p. Adamowi Czaszyńskiemu oraz opiekunom p. Elżbiecie Nogaj, p. Marcie Radwan i p. Beacie Poćwiardowskiej.
Losowanie nagród w Klubie Supermocy!
28Nadszedł TEN wyjątkowy moment! Dzisiaj odbyło się losowanie nagród książkowych dla uczestników konkursu "Klub Supermocy", którzy wykonali wszystkie zadania i zdobyli poziom KSIĄŻKOWEGO SUPERBOHATERA!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Niezależnie od wyników losowania, każdy z Was jest prawdziwym bohaterem literatury! Mamy nadzieję, że zdobyte supermoce czytelnicze zostaną z Wami na długo, a świat książek będzie nieustannie dostarczał Wam przygód i inspiracji!
Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I-III. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i kreatywność! Zachęcamy również do obejrzenia wspaniałych, zaprojektowanych przez uczestników okładek książek! Można je oglądać na tablicy naprzeciwko biblioteki.
Nauczyciele biblioteki: Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Spotkanie Szkolnego Koła WWF
W dn. 27.03. odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Koła WWF. Uczestnicy spotkania zawiesili konkursowe karmniki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Na terenie szkoły można znaleźć także karmniki zrobione przez naszych uczniów. Dzisiaj wykorzystaliśmy pierwszą część nagród pozyskanych z programu Planeta Energii, którą otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego konkursu. Z niecierpliwością czekamy na podwyższone grządki przy pomocy , których stworzymy szkolny ogórdek. Nasiona, bomby kwietne i narzędzia ogrodnicze już są w gotowości.... tak, jak i my. Dzięki naszym akcjom przyczyniamy się do ochrony środowiska i wdrażamy działania proekologiczne. Dbamy o najbliższą okolicę. W końcu nasi Uczniowie to Przyjaciele Przyrody!
9
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu był dniem bardzo kolorowym i radosnym. Uczniowie klas 0-3 udali się na wesoły korowód ze szkoły na Mosir w Wałczu. Wykonali również piękne Marzanny w konkursie plastycznym, które zdobiły nasz korowód.
46
Tydzień wiosenny w SP4
21.03. Był dniem bez plecaka i dniem zielonym. Uczniowie mieli wiele pomysłów, aby urozmaicić ten wiosenny dzień. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy.
31